Salon = kanapa? Niekoniecznie!

Jeszcze kilka lat temu nikogo nie dziwiły salony, w których oprócz potężnej kanapy, na której spali rodzice, znajdowały się również ogromne fotele, w których lubiano się rozsiadać podczas wieczornych rozmów. Z czasem jednak wielkie pałacowe salony, które pamiętamy z dzieciństwa zaczęły się kurczyć, co oznaczało, że z niektórych mebli trzeba było zrezygnować. Tutaj niestety przyszły złe czasy dla foteli, które nagle stały się niepotrzebne.

Na szczęście, pomimo tego, że salony nie rozrosły się w nowoczesnym budownictwie, fotele, szczególnie te rozkładane wracają do łask. Co więcej – często stają się punktem centralnym salonu. Co powinniście o nich wiedzieć? Dlaczego fotel z powodzeniem może zastąpić kanapę? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Mebel o wielu funkcjach

Nie da się ukryć, że dzisiejsze życie wygląda zupełnie inaczej niż to, kiedy byliśmy małymi dziećmi. Inaczej także wyglądają projekty domów i mieszkań. Jak wspomnieliśmy powyżej, wszelkie pomieszczenia w domach uległy zmniejszeniu, co oznacza, że również meble musiały przyjąć wiele funkcji.

Biorąc powyższe pod uwagę, meblując mieszkanie, trzeba mieć zawsze na uwadze nie tylko wygodę jego użytkowników, ale również, a może przede wszystkim wielkość pomieszczenia, w którym dane meble mają się znajdować. I tak w małych salonach lub pokojach dziecięcych nie zawsze mieści się pełnowymiarowa kanapa, która może być rozłożona cały dzień. Trzeba bowiem jakoś funkcjonować w małych przestrzeniach. Z pomocą mogą przyjść zatem fotele rozkładane, które w dzień można złożyć, a w nocy rozłożyć. Taki mebel to doskonałe rozwiązanie dla singla czy nastolatka, który nie ma wygórowanych potrzeb.

Jeśli jednak w salonie marzy Wam się zarówno kanapa, jak i fotel, czyli zestaw, na którym będzie mogła odpoczywać cała rodzina, zamówcie meble na wymiar. Wówczas producent uwzględni wymiary pomieszczenia, w którym dane meble mogą się znajdować. Nie zapomnijcie jednak, aby fotel nadal był rozkładany. Dzięki temu nie tylko codziennie będziecie mogli wypoczywać w nim po obiedzie, ale również przyda się, jeśli zaprosicie do domu gości, dla których nie będziecie mieli osobnego pokoju, a których trzeba będzie jednak przenocować.

You may also like...